Pomoc Ukrainie


Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, którzy wspomagają naszą akcję humanitarną dla Ukrainy darami i wolontariatem, Jesteście wspaniali!
Prosimy Was o nieprzynoszenie żadnych leków na receptę, ani innych dostępnych bez recepty, które zawierają składniki aktywne, jak leki przeciwbólowe. Akceptujemy jedynie takie farmaceutyki jak: bandaże, apteczki pierwszej pomocy, kremy/maści na pieluszkowe zapalenie skóry czy pastylki do ssania na ból gardła.
Jest to decyzja wynikającą z wielu przyczyn, między innymi braku możliwości zapewnienia ścisłych warunków przechowania tych leków podczas transportu oraz poważne ryzyko niezamierzonego niewłaściwego użycia leków przez osoby nieznające języka angielskiego – szczególnie niebezpieczne u dzieci.
Dodatkowo dostajemy sygnały o transportach leków zawracanych z granicy UK i uczulamy Was żeby nie przewozić leków przez granice na własną rękę, ryzykując tym samym problemy z prawem. Leki te są dostępne w polskich aptekach, a nasza pomoc skupia się na innych produktach, do których dostęp jest w Polsce i w Ukrainie ograniczony. Prosimy zapoznać się z regularnie uaktualnianą listą potrzeb na www.opaoxford.org