O Nas

Oxford Polish Association (OPA) istnieje jako lokalna, dobrowolna grupa społeczna z własnym statutem i grupą zarządzającą, które nie czerpie żadnych zysków ze swojej działalności. Stowarzyszenie nasze jest zarejestrowane i działa pod patronatem OCVA (Oxford Community Voluntary Action) – jednostki wspomagającej grupy takie jak nasza z ramienia Oxford City Council.

Stowarzyszenie nasze jest stworzone po to, aby zapewniać wsparcie dla społeczności polskiej w Oxfordzie i okolicach w dostosowywaniu się do norm i przepisów lokalnych oraz integrowaniu z lokalnym środowiskiem. Naszym zamiarem jest dostarczanie informacji z zakresu spraw socjalnych, edukacyjnych oraz prawnych, a także stworzenie centrum doradztwa, jak również pomocy w rozwijaniu uzdolnień, poprzez zorganizowanie grup zainteresowań oraz grup wsparcia dla rodzin z dziećmi i dla ludzi dojrzałych. Ponadto promujemy polską kulturę wraz z jej zwyczajami, tradycją i językiem, organizujemy imprezy integracyjne oraz bierzemy czynny udział w interesujących lokalnych wydarzeniach.

Od początku naszego istnienia czyli od kwietnia 2011 roku współpracujemy z innymi polskimi grupami w Oxfordzie, a w tym m.in. :

Polski Serwis „Przestrzeń”,

Polska Sobotnia Szkoła w Oxfordzie,

Grupa „Rodzinka PL”,

Grupa „Maluchy”,

Stowarzyszenie Polskich Studentów Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Wszystkie działania podejmowane przez OPA są wykonywane przez grupę wolontariuszy posiadających liczne i istotne umiejętności i co najważniejsze – ogromny entuzjazm i pragnienie bycia pomocnym. Każdy może się przyłączyć do OPA, a osoby które posiadają szczególny zapał społeczny serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze działania.

OPA jest tworzona przez nas i tylko od nas samych zależy jakim Stowarzyszeniem będziemy. Pragnęlibyśmy, aby OPA była postrzegana jako świetna wizytówka polskiej społeczności w Oxfordzie.

Informacje  o zbliżających się wydarzeniach, aktualności z OPA można znaleźć na naszej stronie internetowej, Facebook, Naszej Klasie lub po prostu przyjść na jedno z naszych spotkań. Regularne spotkania odbywają się w naszej siedzibie w poniedziałki od 19.00 do 21.00.

Założyciele Oxford Polish Association

Oxford Polish Association

opa-oxford@hotmail.co.uk
tel: 07585442696 (Po godzinie 16:00)

This slideshow requires JavaScript.

 

Adres naszej siedziby:

Blackbird Leys Youth & Community Centre

Blackbird Leys Road, Blackbird Leys, Oxford, OX4 6HW

 

Konto OPA:

Nazwa:                        Oxford Polish Association

Numer konta:             65473672               

Sort code:                   08-92-99