Polska kampania dotycząca przemocy domowej – Przerwij Milczenie

Dzisiaj, 25 listopada ruszyła polska akcja w WB dotycząca przemocy domowej pt. „Przemoc to nie tylko”, stworzona przez Polish Women Support Network. Jest to grupa wolontariuszek reprezentujących różne organizacje pomocowe. Symbolem kampanii jest slogan: #przerwijmilczenie. Używając tego krótkiego hasła na swoim profilu (Facebook lub Twitter)  pomożemy dotrzeć do kobiet, którym ciężko jest wyjść z cienia przemocy domowej.

Kampania ma na celu podniesienie świadomości polskiej społeczności na temat różnych rodzajów przemocy domowej (emocjonalna, finanasona, seksualna). Ten temat bardzo często przewija się w rozmowach z osobami, które sie z nami kontaktuja w sprawie pomocy. Nasza organizacja wraz z Centrum Pomocy Familia włączyła sie w kampanię informacyjną, dotyczącą przemocy domowej.

  •  Wiele osób myśli, że przemoc to agresja, bicie i inne przejawy naruszania cielesności, ale rzeczywistość jest o wiele smutniejsza
  • Przemoc dotyka kobiety także w wymiarze ekonomicznym „znowu Ci mało?”  czy emocjonalnym/psychicznym  „to przez Ciebie pije”.
  • Jesli ktokolwiek szuka pomocy w języku polskimnależy się kontaktować pod bezpłatnym numerem telefonu 0800 061 4004 (Czynny w środy od 9.30 do 14.30 i w piątki od 9.30 do 12.30.) „Polski Telefon Zaufania dla Ofiar Przemocy

Więcej informacji o kampanii znajdziecie tutaj:
Link do spotu: Nadzieja i strach. Historia przemocy domowej –https://vimeo.com/225085120
Fanpage kampanii:Facebook.com/przemoctonietylko
Strona PWSN:www.polishwomensupportnetwork.org
Email: przemoctonietylko@gmail.com
Kontakt dla mediów: media@feniks.org.uk