Jestem ZA, a nawet PRZECIW

Od ponad roku żyjemy w cieniu Covid-19 i wszyscy jestesmy juz tym zmeczeni.
Podobno szczepienia to szansa na powrót do względnej normalności. W UK zaszczepiono już ponad 14 milionów ludzi (stan na 14.02.21).* Dlaczego więc tak wielu z nas Polakow w UK mówi, że nie chce przyjąć szczepienia? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale chaos medialny, niesamowita ilość fake newsów w mediach społecznościowych nie pomagają, tylko wzbudzają szereg wątpliwości i zrozumiały, ludzki niepokój. Nie mozna oczekiwac, ze nagle wszyscy bedziemy umieli zweryfikowac raporty naukowe i podjąć swiadoma decyzje z dnia na dzien.
Dlatego wychodzimy z inicjatywa do Polakow w UK. Organizujemy event online, na którym będziecie mogli zadać swoje pytania i posłuchać polskich ekspertów, wirusologów, pracowników służby zdrowia, osob ktore znaja sie na temacie, bo to ich życie – wieloletnie zdobywanie wiedzy przez badania, prace i doświadczenie:

Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska – Wirusolog, Immunolog, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Emilia Skirmuntt, MSc, MSc, BSc – Wirusolog ewolucyjny, University of Oxford
Dr Joanna Bagniewska – popularyzatorka nauki na Wydziale Pediatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz członkinia zespołu ds. komunikacji w zakresie badań szczepionek COVID-19.

Zapraszamy do wysyłania pytań do ekspertów w panelu 1 na email: info@opaoxford.org do 17 lutego wlacznie.
Ten panel będzie dostępny publicznie na kilku kanałach na Facebooku i YouTube.
******
Zapraszamy też do rejestracji na wydarzenie na ZOOM na NIEpubliczny panel 2gi, w którym będzie możliwość bezpośredniej rozmowy z Polakami, pracujacymi w brytyjskiej sluzbie zdrowia:
Dr Magdalen Gould, GP in Oxford
Dr Adam Darowski, Consultant Physician from Oxford University Hospitals NHS Foundation Trust
Event jest współorganizowany przez Oxford City Council, Fundacje “Szczepienia – Rozwiewamy Watpliwosci” oraz NHS Oxfordshire CCG Group.
link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/1TJclqSs1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 6 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.